Cestovateľský večer v Groteska Art Caffe Poprad
Jan 10

Cestovateľský večer v Groteska Art Caffe Poprad

Srdečne vás všetkých pozývame na cestovateľský večer plný nových zážitkov a informácií v Groteske...

 

Srdečne vás všetkých pozývame na cestovateľský večer plný nových zážitkov a informácií v Groteske...

Loading map...
Štefánikova 99, 058 01 Poprad, Slovakia
 • Srdečne vás všetkých pozývame na cestovateľský večer plný nových zážitkov a informácií. Predstaví sa Vám Marta Rajková a jej skvelá prednáška o Iráne. Ukážeme vám prezentáciu Wolfare, povieme si ako funguje, aké sú plány, ako chceme pomôcť ochraňovať prírodu, ako jednoduhšie cestovať atď. Máte sa na čo tešiť :) 

  Malá ochutnávka:

  19:00 Marta Rajková – Irán: To najlepšie z cestovania v hidžábe

  Tri dni som si zvykala na to, že som zahalená v šatke pričom vonku bolo 33 stupňov. K tomu dlhé rukávy a dlhé nohavice, či ďalší level ženského outfitu – čádor. Cítite sa zúfalo, hlavou vám behá, na ktorú kreslenú figúrku sa v tom obruse podobáte, a v tom sa na vás vrhne tlupa Iránok, aká ste len nádherná. Ako bábika! No určite.

  Od posvätného mesta šiitov, Mašadu, cez bájny Persepolis, zoroastriánske pamiatky a príbehy, piesočné duny a fotogenické soľné jazerá sme sa dostali až k azerbajdžanským hraniciam s kresťanskými arménskymi kláštormi a celé to zakončili vo velikánskom Teheráne. Staré bazáre, šafran v ryži aj v zmrzline a nikde žiadny alkohol. Prísnosť islamskej republiky prelamujú nekonečné, vrúcne úsmevy nápomocných Iráncov s miliónkrát opakovanou frázou „welcome to Iran“. Cestovanie v Iráne je zážitok na nezaplatenie. Najmä pre ženu Európanku. 

 • Category
  Public Event
 • Date & Time
  Jan 10 2018 at 19:00 - Jan 10 2018 at 22:30 Europe/Bratislava
 • Location & full address
  Štefánikova 99/72, Poprad, Slovakia
 • Event Admins
  Wolfare